Fot. Pixabay

Szanowni Państwo
Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Pracownicy i Przyjaciele Oświaty,
Rodzice i Uczniowie!

Nieruchomości

Przed Wami czas wakacji, wypoczynku i zabawy. Jednak zanim oddacie się ulubionym zajęciom znajdźmy wspólnie chwilę na podsumowanie. Dzień zakończenia roku szkolnego jest okazją do spojrzenia na to, co osiągnęliśmy w mijającym czasie.

Mamy za sobą osobliwy rok szkolny. Pandemia, która towarzyszy nam od marca nadała zupełnie nowy kierunek edukacji. Niezależnie od tego, jaką rolę pełnimy w systemie edukacyjnym, czy to Nauczyciela, czy Ucznia, czy też Rodzica, mieliśmy trudne zadanie do wykonania. Wiele się nauczyliśmy, nie tylko z podręczników. Zapisaliśmy nasze zeszyty ważnymi wydarzeniami, nowymi doświadczeniami. Nasze notatki dotyczyły nie tylko przedmiotów, z którymi stykaliśmy się w szkole; na co dzień byliśmy egzaminowani z bezpieczeństwa, izolacji, zachowawczości. Wiem, że wszyscy sprostaliśmy wyzwaniu.
Pomimo epidemicznych okoliczności, a może na przekór nim, staraliśmy się wprowadzać w słupskich szkołach cenne inicjatywy i projekty, podnoszące jakość kształcenia. Stanowiły one często ambitną i innowacyjną odpowiedź na stawiane przed edukacją wyzwania. Efektem tych projektów, ale przede wszystkim codziennej, pełnej zamiłowania pracy z uczniami, są sygnały o licznych sukcesach uczniów i nauczycieli ze Słupska. Nasze szkoły plasują się na coraz wyższych pozycjach w ogólnopolskich rankingach pod względem wyników edukacyjnych. W minionym roku szkolnym tytuł Złotej Szkoły, który jest wyrazem uznania za efektywność nauczania, otrzymały dwie słupskie szkoły, a kolejne dwie tytuł Srebrnej Szkoły. Również zdalne nauczanie w Słupsku powiodło się dzięki temu, że nasze szkoły wykorzystują najnowsze rozwiązania techniczne i informatyczne.

Chciałabym serdecznie podziękować Nauczycielom i Wychowawcom za ciągłe poszukiwanie dróg dotarcia do młodych ludzi, i to dosłowne, i metaforyczne, za rozbudzanie w swoich uczniach pasji. Dziękuję też Rodzicom, w tym roku szkolnym w wyjątkowy sposób aktywnie zaangażowanym w sprawy słupskiej szkoły. Państwa wsparcie ma niezwykłe znaczenie nie tylko dla wyników nauczania, ale też dla atmosfery środowiska szkolnego, w którym kształtuje się Wasze dziecko.

Uczniom gratuluję sukcesów i osiągnięć. Doceniam Wasze zaangażowanie i entuzjazm oraz umiejętne wykorzystywanie szans i możliwości, jakie stwarza dla Was szkoła. W minionym roku szkolnym – szczególnie.

Wszystkim Państwu życzę owocnych, zdrowych i bezpiecznych wakacji. Mam nadzieję, że wszyscy wypoczęci i zdrowi spotkamy się twarzą w twarz we wrześniu.
Do zobaczenia!

Prezydent Miasta Słupska

Słupsk, 26.06.2020 r.

List od Pani Prezydent na zakończenie roku szkolnego 2019_2020 (pdf)

PODZIEL SIĘ