źródło: http://biblioteka.slupsk.pl/uncategorised/646-lato-na-jarmarku.html

Największa biblioteczna impreza wakacji już za nami. W ubiegłą niedzielę – 9 lipca 2017r. Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku była współgospodarzem Jarmarku Gryfitów, który od lat odbywa się przed Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. W tym roku postawiono na dobrą zabawę w klimatach eko, stąd hasło niedzieli brzmiało „Ładujemy baterie” (w domyśle: energią słoneczną). Słońce nas nie zawiodło, świecąc przez cały czas nad głowami licznie zgromadzonych słupszczan, którzy przyszli skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie na ten dzień.

Nieruchomości

A było ich naprawdę sporo – przez cały czas na scenie występowali soliści i zespoły muzyczne – od nastoletniej Dagmary Żarny, niezwykle utalentowanej wokalistki, po seniora scen powiatowych, Stefana Mazura. Największą publikę przyciągnęli jednak wojskowi. WZW Wiarusy przez ponad godzinę rozgrzewali swoich fanów pieśniami żołnierskimi, z których sporą część publiczność śpiewała razem z chórem. Niewiele mniejszą popularnością cieszyły się występy grupy wokalnej „Ze Starego Kufra” oraz zespołu „Kępiczanki”.

Wiele działo się również poza sceną. Koło Gospodyń Miejskich z Kępic oferowało odwiedzającym pyszne ciasta i potrawy regionalne z kępickimi medalionami i ręcznie lepionymi pierogami na czele, na Kiermaszu Starej Książki można było za niewielkie pieniądze nabyć bestsellery sprzed lat, Centrum Dokumentacji Europejskiej kusiło kolorowymi broszurami na temat funduszy europejskich, a wspólne stanowisko Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej i Zielonego Punktu okupowały dzieci, które przez zabawę uczyły się, jak mieszkać ekologicznie i jak dbać o środowisko wokół nas. Dorośli natomiast dzięki specjalistom z IKEA mieli rzadką okazję zapoznać się z technologiami i produktami zaprojektowanymi dla oszczędnego i ekologicznego funkcjonowania naszych domów i mieszkań. Podczas interesującej prelekcji okazało się, że kojarzona głównie z meblami firma ma takich oszczędnych i proekologicznych rozwiązań całkiem sporo. Zdobytą wiedzę słuchacze mieli okazję przetestować zaraz po prezentacji, podczas konkursów, które szwedzki potentat przygotował dla zebranych.

źródło: profil na facebook- Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku

Zaraz po prezentacji sceną zawładnęły dzieci, które podczas wielu przygotowanych specjalnie z myślą o nich zabawach, wykonały stroje z makulatury. Dominowały rycerskie zbroje i suknie księżniczek. Pokaz mody z surowców wtórnych publiczność nagrodziła gromkimi oklaskami, podobnie jak występ pracowników i wolontariuszy słupskiego Schroniska dla Zwierząt, którym towarzyszyli ich podopieczni – cudowne psy, czekające na nowe domy. Podczas całego jarmarku prowadzona była zbiórka karmy dla zwierzaków i tu, jak zwykle, mieszkańcy i mieszkanki nie zawiedli – uzbierano jej naprawdę sporo.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji http://biblioteka.slupsk.pl/uncategorised/646-lato-na-jarmarku.html

Informacja przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Słupsku.

 

PODZIEL SIĘ