stosy książek ustawione na półkach
pixabay.com

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku razem z Wydawnictwem Media Rodzina realizują nowy projekt zachęcający dzieci do czytania książek.

Nieruchomości

Do tych celów wykorzystują Książkobus, czyli jeżdżący po całej Polsce kolorowy autobus pełen książek, z wnętrzem zamienionym w bajkowy świat. Program wizyty Książkobusu obejmuje: spotkania z młodymi czytelnikami, zabawy i konkursy oparte na prezentowanych książkach oraz przekazanie miejscowej bibliotece książek. Książkobus zawita do Słupska 17 sierpnia – od 9.00 do 17.00 będzie dostępny dla mieszkanek i mieszkanek naszego miasta.

We wnętrzu specjalnie przygotowanego autobusu każdy uczestnik spotkania: otrzyma legitymację detektywistyczną którą podpisze linią papilarną, zostanie wtajemniczony w Biuro Detektywistyczne, spróbuje odkodować wiadomość i narysować portret pamięciowy jak na detektywa przystało.

Z tego względu w tych godzinach zatoczka parkingowa po prawej stronie na placu Zwycięstwa od strony ulicy Tuwima będzie wyłączona z ruchu.

PODZIEL SIĘ