Dzisiejsza konferencja prasowa dotyczyła głównie działań inwestycyjnych – o najważniejszych remontach i budowach opowiedzieli wspólnie prezydent Robert Biedroń oraz jego zastępcy Krystyna Danilecka-Wojewódzka i Marek Biernacki.

  1. Nieruchomości

    Jednym z ważniejszych remontów w 2017 roku, który właśnie się kończy, był remont ratusza miejskiego. Od lat budynek Urzędu Miejskiego nie przechodził żadnej modernizacji. Opinia konserwatora zabytków także jednoznacznie wskazywała, że konieczny jest pilny remont 117-letniego budynku. W związku z tym postanowiliśmy w 2017 roku wykonać najpilniejsze prace – wydaliśmy na nie ponad 1,5 mln złotych. Także w 2018 roku planujemy dalsze remonty, w tym renowację zabytkowych witraży, drzwi a także remont elewacji od strony ul. Deotymy. Te ostatnie prace zakończą się w 2019 roku i będą kosztować aż 1,2 mln złotych.

  2. Ogłosiliśmy przetarg na budowę 4 boisk wielofunkcyjnych w ramach Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego 2017 – chodzi o budowę i wyposażenie boiska przy Szkołach Podstawowych numer 4, 5 i 6 a także budowę i wyposażenie boiska wielofunkcyjnego przy ul. Szczecińskiej 60. W tym roku planujemy jeszcze także duży remont boiska przy Szkole Podstawowej nr 9.  Łącznie planujemy wydać w tym roku na powstanie nowych boisk ponad 1,3 mln złotych.

  3. Otworzyliśmy oferty w przetargu na budowę modułowego przedszkola przy ul. Łaby Cybulskiego – wpłynęło 5 ofert. Obecnie są one analizowane i w najbliższym czasie zostanie wybrany wykonawca.

  4. Kolejna ważna informacja dla młodych rodziców. Otrzymaliśmy dofinansowanie na ponad 216 tysięcy złotych na utworzenie 60 nowych miejsc w dwóch słupskich żłobkach – nr 1 przy ul. gen. Andersa i nr 3 przy ul. Łukasiewicza.

  5. W związku z tym, że od juta, 6 lutego 2018, w Słupsku ponownie będzie funkcjonować porodówka, przypominamy, że rejestracja dzieci odbywać się będzie w naszym urzędzie. Dlatego też zapraszamy do pokoju nr 11, aby zarejestrować dziecko.

  6. Zapraszamy na dzisiejsze spotkanie konsultacyjne ws. lokalizacji parkingów rowerowych – startujemy o 17.00 w Urzędzie Miejskim przy pl. Zwycięstwa 3 w Słupsku w sali 211. Konsultacje w tym temacie będą trwały do 18 lutego 2018 roku.

  7. Do 13 lutego 2018 czekamy także na opinie mieszkańców na temat projektów dokumentów dotyczących przeprowadzenia kolejnej edycji budżetu partycypacyjnego.

  1. Przed nami jeszcze tydzień ferii – w związku z tym zachęcamy wszystkich do korzystania z lodowiska, które czynne będzie jeszcze do końca lutego. Zachęcamy także do spacerów w parku przy al. Sienkiewicza, gdyż wyjątkowa iluminacja, która się tam znajduje, będzie demontowana już w najbliższy piątek (9 lutego 2018). Jednakże iluminację w parku przy ul. Sienkiewicza będzie można podziwiać w okresie świąteczno-noworocznym jeszcze przez najbliższe 2 lata, bo na tyle lat ZIM podpisał umowę na jej dzierżawę.

PODZIEL SIĘ