Jak co poniedziałek rozpoczynamy tydzień konferencją prasową. Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje, które mediom przekazała dzisiaj Zastępczyni Prezydenta Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

  1. Listopad – ze względu na przypadający na 14 listopada „Dzień czystego powietrza” – to miesiąc poświęcony ograniczeniu zanieczyszczeń powietrza. Wszystkie działania z tym związane w Słupsku przebiegają pod hasłem „Odetchnij czystym powietrzem”. Ich koordynatorem jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej. Konferencja odbyła się w Teatrze Lalki Tęcza, ponieważ właśnie tutaj trwają przedstawienia poświęcone tematowi oszczędzania energii przygotowane przez wytypowane przedszkola na zaproszenie PGM .
  2. 9 listopada komisja przetargowa powołana do przetargu na dokończenie parku wodnego otworzyła złożone oferty. Kwota jaka posiadał Zamawiający to 33.210.000,00 zł. Wpłynęły dwie oferty – pierwsza konsorcjum firm Ekowodrol sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Budowlane Żmuda na kwotę 32.472.000,00 zł; druga oferta firmy Budimex S.A. na kwotę 38.612.875,82 zł. Obecnie komisja sprawdza złożone oferty i dokumenty, które mieli przedstawić Oferenci, czekamy na efekty pracy komisji.
  3. Do końca roku przy nowo powstałej ścieżce rowerowej przy ul. Bohaterów Westerplatte pojawi się 39 nowych lamp ledowych. Zarząd Infrastruktury Miejskiej ogłosił przetarg na zamówienie i postawienie nowego oświetlenia. Termin składania ofert mija 15 listopada 2017. Inwestycje planujemy zakończyć do 18 grudnia 2017.
  4. 9 listopada rozpoczniemy rozmowy na temat stworzonego projektu Rocznego Planu Konsultacji Społecznych na 2018 rok. Mieszkańcy i mieszkanki naszego miasta mogą nie tylko zapoznać się z planowanymi przez wydziały i jednostki tematami, które będą konsultowane w przyszłym roku, ale mogą także zaproponować swoje.Konsultacje prowadzi Wydział Dialogu i Komunikacji Społecznej – uwagi można zgłaszać do 30 listopada 2017 zarówno elektronicznie, jak i papierowo. Dokumenty dostępne są na stronie internetowej miasta, w Biuletynie Informacji Publicznej bądź w Wydziale Dialogu i Komunikacji Społecznej. Spotkanie konsultacyjne zaplanowane zostało na 20 listopada na 16.30 – zapraszamy do Słupskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej przy Niedziałkowskiego 6.
  5. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy wyróżnienia w prestiżowym konkursie Eco-Miasto organizowanym przez Ambasadę Francji, w którym nagradzane są miasta rozwijające się w sposób najbardziej zrównoważony.
  6. Urząd Miasta chce wesprzeć te wspólnoty mieszkaniowe, które zamierzają wybudować lub zmodernizować altany śmietnikowe. Wspólnoty chętne do współpracy prosimy o kontakt z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.
  7. 13 listopada w całym kraju został uruchomiony system CEPiK 2.0 w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów. Jest to pierwszy etap wdrożenia nowego systemu. W związku z tym od dziś wystąpiły istotne zmiany w aplikacji do obsługi rejestracji pojazdów. Spowodowało to zakłócenia w teletransmisji z bazą centralną CEPiK. Niestety w związku z brakiem możliwości pobrania danych, obecnie nie jesteśmy w stanie obsługiwać mieszkańców w tym zakresie, dlatego apelujemy wszystkich kierowców o wstrzymanie się z rejestracją pojazdów. Na ten moment trudno jest określić, jak długo potrwają problemy, będziemy informować na bieżąco, jak wygląda sytuacja. Za utrudnienia i niedogodności, choć niezależne od nas, przepraszamy.
  8. Trwa Komeda Jazz Festiwal – gwiazdami XXIII festiwalu będą przedstawiciele jazzu europejskiego, który reprezentuje wybitny włoski pianista z zespołem „Daniele Gorgone trio” na jedynym koncercie w Polsce. Wydarzeniem artystycznym festiwalu będzie koncert „Maciej Obara Quartet-Unloved”. Ozdobą komedowskich wieczorów festiwalowych będzie koncert „Piotr Wojtasik Quartet” ze znakomitym amerykańskim perkusistą-Stephen McCraven. Szczególną uwagę pragniemy zwrócić na koncerty wokalne: fenomenalne europejskie trio wokalne „Diva”-Daniela Sudy, Vesna Petkovic, Agata Piśko z towarzysząca sekcją rytmiczną oraz Krystynę Stańko z zespołem w repertuarze pięknych piosenek Carlosa Jobima. Tomasz Chyła Quintet to nowa fala polskiego jazzu, zwycięzca wielu konkursów, utalentowany skrzypek i song writer. Muzycy Chyły prezentują dynamiczny, progresywny autorski jazz.
  1. Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowej dyskotece, pełnej zabaw i atrakcji. „Zabawa z wikingami” to impreza dla osób z niepełnosprawnościami, podczas której będą one mogły odkryć w sobie moc wojowniczek i wojowników! Zabawa odbędzie się 17 listopada w godzinach 10:00-13:00 w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym im. Tadeusza Gwiżdża przy ul. Niedziałkowskiego 2. W programie przewidziano walki wikingów, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne, balony i statek wikingów. Organizatorzy zachęcają do przebrania się w strój wikinga.
Nieruchomości

 

PODZIEL SIĘ