Kina

KINO REJS

Kameralne i komfortowe – to określenia, które idealnie opisują mieszczące się w Słupsku od ponad dwudziestu lat kino REJS. To nowoczesny obiekt kultury o wysokim standardzie technicznym, który jednocześnie cechuje magia i unikalny klimat, właściwy tylko wyjątkowym miejscom tworzonym przez ludzi z pasją. Kino REJS mając na uwadze komfort widza stale się zmienia i modernizuje. Dzięki wygodnym fotelom, klimatyzacji, dźwiękowi Dolby Surround 7.1 i projektorowi cyfrowemu zapewnia publiczności niezapomniane wrażenia słuchowe i wizualne.

W REJSIE zapoznać można się z wyjątkowym repertuarem, na który składają się najciekawsze produkcje, filmy o wysokich walorach artystycznych, zwłaszcza polskie i europejskie. Pragnąc zapewnić słupszczanom dostęp do jak najszerszej oferty filmowej, kino REJS regularnie organizuje festiwale filmów dokumentalnych, przeglądy kinematografii narodowych i monografie wybitnych reżyserów. Dużym zainteresowaniem publiczności cieszą się retransmisje widowisk teatralnych, operowych i baletowych. Z nie mniejszą przychylnością widzów spotykają się pokazy filmów niemych z towarzyszeniem muzyki wykonywanej na żywo. Tradycją kina REJS stał się lutowy maraton „Dla zakochanych w kinie” oraz organizowany w listopadzie festiwal „Miejsce Kobiet”.

Dumą kina są także spotkania z ludźmi filmu. Tylko na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy REJS odwiedzili: Karolina Bielawska, Kuba Czekaj, Gabriela Muskała, Dawid Ogrodnik, Wojciech Staroń i Anna Zamecka. Ważną częścią działalności kina REJS jest edukacja filmowa, zwłaszcza młodego widza. Składają się na nią seanse przedpołudniowe organizowane zgodnie z zapotrzebowaniem szkół, wykłady w ramach Klubu Miłośnika Filmu, warsztaty filmowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz konkursy: plastyczny Kino w Oczach Dziecka, Wiedzy o Filmie X MUZA oraz ogólnopolski konkurs MÓJ POMYSŁ NA FILM.

Ceniące widza ponad wszystko, kino REJS jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i dysponuje sprzętem niezbędnym przy organizowaniu projekcji z audiodeskrypcją (pomoc w odbiorze filmu osobom niewidomym i niedowidzącym).

Wszechstronność i różnorodność działalności kina REJS doceniane były już dwukrotnie w skali ogólnokrajowej, czego wyrazem były nominacje do ogólnopolskiej nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Kino REJS wchodzi w skład Sieci Polskich Kin Cyfrowych i Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Obie znajdują się pod opieką Filmoteki Narodowej przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Od 2013 roku kino REJS należy także do grona członków prestiżowej sieci Europa Cinemas, co potwierdza spełnienie przez niego wysokich europejskich standardów, zarówno pod względem jakości repertuaru, jak i technicznego poziomu projekcji.

MULTIKINO

Multikino jako lider cyfryzacji w Europie, wyznaczające od wielu lat standardy w budowie i prowadzeniu kin, jest pierwszym operatorem, który uruchomił w Polsce kino wieloekranowe tzw. multipleks. Będąc w gronie światowych liderów kinowej cyfryzacji, dzięki wyposażeniu sal kinowych w projektory firmy BARCO i systemy do projekcji trójwymiarowej Dolby 3D, wprowadziło również technologiczny i jakościowy przełom w Słupsku.

Od 2012 roku wpisuje się w stałą ofertę kinową miasta, zapewniając wyświetlane na 6 nowoczesnych ekranach największe premiery kinowe, relacje z koncertów, maratony filmowe, transmisje sportowe, Opery HD. Wszystkie wymienione prezentowane także w technologii 3D. Przy Multikinie funkcjonuje również kawiarnia prowadzona przez oryginalną sieć Cavablanca Cinema Cafe, poszerzając atrakcyjność kina o możliwość kameralnych spotkań w miłej atmosferze. Kino to jest także od wielu lat partnerem najważniejszych festiwali filmowych w Polsce, takich jak Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Camerimage, czy Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Nowoczesne ekrany, przestrzeń i wygodne sale kinowe umożliwiają wykorzystanie tego niezwykłego miejsca do organizacji konferencji, gal i spotkań. Magia wyposażenia i zaawansowane technologie w łatwy sposób zwiększają atrakcyjność prezentacji i komfort klientów podczas organizowanych wydarzeń.

Dzięki różnorodnym programom, takim jak Kino na obcasach czy MultiBABYkino, oferta kina dopasowana jest do różnorodnych gustów i wymagań widzów. Łącząc swoje propozycje z wieloma promocjami, przyciąga codziennie do CH Jantar w Słupsku szeroką grupę zainteresowanych