pl  gb  de
Kalendarium
Skrzypek na dachu

Miejsce:
Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku
Słupsk, Lutosławskiego 1
Organizator:
Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku
Słupsk, Lutosławskiego 1

Słynny musical według libretta Josepha Steina opartego o powieść tworzącego w jidysz galicyjskiego pisarza Szolema Alejchema - "Tewie mleczarz". Istotą tego barwnego widowiska muzycznego (i tanecznego) jest afirmacja człowieczeństwa, ukazanego na tle codziennego życia małej społeczności żydowskiej zasiedlającej niewielką mieścinę Anatewka na zachodniej Ukrainie na początku XII wieku - życia, którego rytm wyznacza rygorystyczna żydowska tradycja, rozmywana co i rusz przez ogarniające ówczesną carską Rosje wrzenie rewolucyjne i zmiany obyczajowe, których powiew dotyka również tę małą, zamkniętą społeczność. Któż dziś nie zna słynnej, a przecież niemal "sztandarowej" piosenki tego musicalu: "Gdybym był bogaty" - niejako emanacji marzeń ubogiego mleczarza ale i jednocześnie na pewien sposób filozofa - Tewiego, ojca pięciu córek, borykającego się z codziennymi problemami, a jednak pogodnego, wciąż dyskutującego z Bogiem na temat losu swojego, swoich najbliższych i bliźnich. Warstwę muzyczną "Skrzypka na dachu" stworzył Jerry Bock, a teksty piosenek - Sheldon Harnick.

Prasa o spektaklu:
SKRZYPEK PORWAŁ
Owacja na stojąco trwająca blisko 10 minut - tak słupszczanie przyjęli wczorajszą premierę „Skrzypka na dachu" na deskach Nowego Teatru.

- To było niesamowite przeżycie. W sumie przez scenę przewinęlo się blisko 100 osób - aktorów i muzyków. Czegoś podobnego w słupskim teatrze jeszcze nie bylo. A gdy śpiewa Ireneusz Kaskiewicz, grający Tewiego mleczarza, to ciarki mi szły po plecach - mówił nam tuż po zakończeniu spektaklu Piotr Stępień ze Słupska. Reżyserem spektaklu jest Zbigniew Macias - wybitny śpiewak operowy i aktor musicalowy. (...)
12.04.2005 rok
Głos Słupski

Czas trwania spektaklu 3 godz. (z przerwą).

więcej informacji...

Terminy
11 lipca 2014, godz. 18:00
12 lipca 2014, godz. 18:00
Szukaj
© 2015 Urząd Miejski w Słupsku
Wykonanie: INVENTOR Multimedia