29 sierpnia, w sobotę, Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje kolejny kajakowy spływ miejski. Podobny odbył się w ubiegłym roku. Tym razem uczestnicy popłyną Słupią z Lubunia do Słupska. Do pokonania będą mieli dystans ok. 16 km. To doskonała okazja do zobaczenia okolic Słupska z perspektywy przepływającej przez region rzeki.

Nieruchomości

Program spływu:
9:00 – zbiórka przy przystani kajakowej w Parku Kultury Sportu i Rekreacji w Słupsku;
9.30 – wyjazd autokarem do Lubunia;
10.30 – start w kajakach z Lubunia do Słupska.

Spływ trwać będzie około 6 godzin.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą ratownicy. W trakcie przewidziano dodatkowe atrakcje. Dla chętnych zorganizowana będzie rywalizacja polegająca na pokonaniu łatwego odcinka rzeki na czas. Kto zrobi to najszybciej – wygrywa. Pomiar prowadzony będzie stoperem. Zwycięzcy otrzymają nagrody!

Na zakończenie spływu przewidziane jest tradycyjnie ognisko, potem będzie losowanie nagród, zapraszamy więc wszystkich chętnych. Organizatorzy zapewniają kajaki polietylenowe, kamizelki asekuracyjne, wiosła aluminiowe, wcześniej wspomniany transport, przewodnika spływu, ratowników, a także wodę do picia dla każdego z uczestników. Nie ma natomiast ubezpieczenia NW. Każdy chętny, o ile będzie potrzebował, będzie musiał to zrobić we własnym zakresie.

Zapisy: https://www.kajakislupsk.pl/splywy_organizowane.php

 

PODZIEL SIĘ