Informator „Otwarty Słupsk”

Przekazujemy w Wasze ręce informator, który powstał z myślą  o osobach z niepełnosprawnościami, seniorach oraz opiekunach i osobach wspierających. Chcemy w ten sposób wskazać Wam miejsca, instytucje i akcje, dzięki którym będziecie mogli aktywnie uczestniczyć w życiu miasta. Znajdziecie tu również garść informacji o tym, gdzie otrzymacie potrzebną pomoc. Wdrażając formy wsparcia takie jak Koperta Życia, Telefon Seniora, E-Recepta, a także realizując projekty kierowane do  osób z niepełnosprawnościami tworzymy przyjazną przestrzeń,  która zawsze jest otwarta na potrzeby wszystkich mieszkanek  i mieszkańców Słupska.

Robert Biedroń
PREZYDENT MIASTA SŁUPSKA

Zachęcamy do pobrania informatora „Otwarty Słupsk” (pdf, 1MB).

Publikacja „Otwarty Słupsk – Informator dla osób starszych  i osób z niepełnosprawnościami”  jest dostępna w najpopularniejszych czytnikach ekranu (NVDA, Jaws, WindowEyes).

Prawidłowy odczyty umożliwiają następujące ustawienia w aplikacji Adobe Reader:

  1. wybranie zakładki „Edycja”
  2. następnie wybranie pola „Dostępność” i opcji  „Zmień opcje odczytu” (Możemy wywołać te ustawienia skrótem klawiszowym shift + ctrl + 5)
  3. następnie wybieramy  „odczytaj cały dokument” – aby przemieszczać się według nagłówków po tekście na liście, należy wybrać opcję  „Kolejność czytania według znaczników”.