2 marca 2018 Zastępczyni Prezydenta Krystyna Danilecka-Wojewódzka spotkała się z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza: Natalią Kempą, Anną Kuźmińską i Błażejem Smorawskim, którzy podczas Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory wywalczyli miejsce w finale Konkursu Naukowego E(x)plory, który odbędzie się 24-26 października 2018 w Gdyni. W spotkaniu uczestniczyli również: Krzysztof Kaluga – opiekun zwycięskiej drużyny, Mariusz Domański – dyrektor II LO oraz przedstawiciele Wydziału Edukacji.

Nieruchomości

Konkurs realizowany jest przez Fundację Zaawansowanych Technologii. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań naukowych młodzieży, poszerzanie jej wiedzy oraz rozwijanie naukowych pasji i zainteresowań. Założeniem Konkursu jest wybranie i nagrodzenie najlepszych projektów naukowych, a także wspieranie ich autorów na drodze dalszego rozwoju.

Uczniowie z II LO (trzyosobowa drużyna) są autorami projektu: „Jak pomóc mizofonikom, czyli fizyka w służbie medycyny”. Głównym celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu chorych na mizofonię z życia społecznego za pomocą stworzonego urządzenia – tłumika dźwięków drażniących oraz uwrażliwienie społeczeństwa na codzienne problemy osób cierpiących z powodu nadwrażliwości słuchowej.

Naszym młodym naukowcom serdecznie gratulujemy umiejętnego wykorzystania wiedzy w praktyce oraz życzymy powodzenia w finale konkursu.

PODZIEL SIĘ