Zdjęcie: na pierwszym planie widok czarnych figur szachowych ustawionych na szachownicy, w tle widać rozmyte białe figury.
Fot. Pixabay

W niedzielę 15 października na świetlicy Polskiego Związku Niewidomych przy alei Sienkiewicza 8 w Słupsku odbył się dziewiąty turniej V edycji Grand Prix miasta Słupska w szachach szybkich P-15. W turnieju wzięło udział trzynastu szachistów.

Nieruchomości

Tym razem zwyciężył Grzegorz Hilarecki (Słupsk) z dorobkiem 8,5 pkt., na drugim miejscu uplasował się Jerzy Walawicz (Dębnica Kaszubska), który zgromadził 6,5 pkt. Trzecie miejsce zajął Michał Nisztuk (Słupsk) zdobywając także 6,5 pkt. Kolejne miejsca zajęli Jerzy Rutkowski  (Słupsk) – 5 pkt. i Michał Gulbiński (Słupsk) – 5 pkt.

W klasyfikacji generalnej po dziewięciu turniejach prowadzi Jerzy Walawicz z wynikiem 172 pkt., drugi jest Jerzy Rutkowski (167 pkt.), a trzecie  miejsce zajął Zbigniew Mielczarski z dorobkiem 158 pkt. Sędzią zawodów był Brunon Studziński. Organizatorem turnieju jest Integracyjny Klub Sportowy „Zryw”.

Kolejne Grand Prix odbędzie się 19 listopada 2017 r. Będzie to ostatnia szansa na zdobycie punktów przed wielkim finałem, który już wkrótce.

Tradycyjnie zachęcamy do śledzenia wydarzeń sportowych na stronie Integracyjnego Klubu Sportowego „Zryw” (link).

PODZIEL SIĘ