źródło: WWF

24 marca br. o godzinie 20.30 zgasną światła w domach, firmach i najważniejszych obiektach publicznych na całym świecie na symboliczną godzinę – Godzinę dla Ziemi WWF. Tegoroczna akcja odbędzie się pod hasłem „Ratujmy serce Karpat”.

Nieruchomości

Godzina dla Ziemi WWF, czyli największa ekologiczna akcja na świecie powtarzana jest co roku i polega na wyłączeniu światła na jedną godzinę. Jednocześnie jednoczy setki milionów ludzi na całym świecie. W tym samym czasie poświęcają oni chwilę skupienia naszej Planecie, aby razem podjąć zobowiązanie dbania o nią przez następny cały rok. W tym roku Godzina dla Ziemi przyjmuje również lokalny wymiar i dotyczyć będzie ochrony Puszczy Karpackiej.

Prezydent Miasta Słupska zachęca Mieszkanki i Mieszkańców Miasta, aby włączyli się do akcji i wyłączyli na godzinę światło w swoich domach.

WWF przypomina, że Puszcza Karpacka to jedyne miejsce w Polsce, gdzie żyją wszystkie nasze duże drapieżniki, czyli niedźwiedzie, wilki, rysie oraz bardzo rzadkie w skali Europy ptaki, jak orzeł przedni, puszczyk uralski i sóweczka. Dodatkowo apeluje, by najcenniejsze fragmenty Puszczy Karpackiej, jako dziedzictwo narodowe, zachować dla przyszłych pokoleń. W tym celu należy przyspieszyć prace nad utworzeniem Turnickiego Parku Narodowego.

Zgaś światło 24 marca 2018 roku o godz.20.30 na symboliczną godzinę i pokaż innym, że losy naszej Planety nie są Ci obojętne!

Więcej informacji o akcji na stronie http://karpaty.wwf.pl/

PODZIEL SIĘ