grafika przedstawiająca miasto
vector designed by Freepik

Wczorajsza konferencja prasowa odbyła się w USC i miała na celu nie tylko przypomnienie o ważnych tematach, o których już mówiliśmy, ale także przekazać nowe ważne dane dotyczące miasta. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami, które Zastępcy Prezydenta Miasta – Krystyna Danilecka-Wojewódzka oraz Marek Biernacki – przekazali mediom.

 1. Nieruchomości

  Pod koniec grudnia ogłosiliśmy przetarg na kolejne działania w ramach rewitalizacji. Do 18 stycznia 2018 oczekujemy na oferty dot. robót budowlanych w ramach zadania „Remont i przebudowa wnętrz kamienicy Otto Freundlicha na potrzeby utworzenia Centrum Wsparcia wraz z zagospodarowaniem terenu. Chcemy wyremontować i przebudować dom urodzonego w Słupsku malarza i rzeźbiarza na cele społeczne i działania kulturalne, w tym m.in. na planowane centrum starp-upów, Psychologiczną Poradnię Rodzinną, a także wirtualne muzeum Otto Freundlicha i abstrakcjonizmu.

 2. Zakończyliśmy montaż oświetlenia przy ścieżce rowerowej wzdłuż ulicy Bohaterów Westerplatte. Postawiliśmy ok. 60 nowych latarni na całym odcinku drogi tak, aby rowerzyście mogli bezpiecznie korzystać ze ścieżki także po zmroku.

 3. Kolejna dobra wiadomość związana z funkcjonowaniem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Udało się pozyskać środki na dofinansowanie kolejnego projektu – „Dzieciom, rodzicom, seniorom – usługi społeczne dla mieszkańców Słupska”. Głównym celem projektu było rozszerzenie usług społecznych w tym m.in. teleopieki, usług opiekuńczych w domach mieszkańców, poza obszar rewitalizacji, tak aby objęły one wszystkich słupszczan.Będzie on realizowany na terenie naszego miasta od 2 lutego 2018 do 31 grudnia 2020.Wartość projektu to nieco ponad 5, 1 mln zł, natomiast wartość dofinansowania to aż 4,9 mln zł.

 4. W najbliższą niedzielę, 14 stycznia ponownie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem 26. Finału jest zebranie środków na „wyrównywanie szans w leczeniu noworodków”. Kolejny rok wolontariusze z SOK-u i MCK-u będą kwestować całą niedzielę na rzecz WOŚP. Zachęcamy do wspierania tak szczytnego celu, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – można dołączyć się do „grania” nie tylko przekazując pieniądze, ale także oddając rzeczy na licytację.

 5. Jak co roku zachęcamy Państwa do oddawania 1% na słupskie organizacje pożytku publicznego. Do końca kwietnia należy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym, zatem jest jeszcze dużo czasu, aby zapoznać się z działalnością słupskich OPP i podjąć decyzję, którą chce się wesprzeć. W tym roku na 1% czekają 34 organizacje (lista dostępna na stronie miasta), które niezwykle aktywnie działają na terenie Słupska i urozmaicają słupszczanom
  i słupszczankom przestrzeń publiczną. Warto pamiętać także o tych organizacjach, które pomimo tego, że nie są zarejestrowane w Słupsku, swoją działalnością wspierają lokalne przedsięwzięcia – takim stowarzyszeniem jest np. Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami. Pamiętajmy, że 1% przekazany na słupskie organizacje pożytku publicznego zostaje
  w mieście, pozwala organizacjom realizować cele statutowe i działania na rzecz słupszczan i słupszczanek.

 6. W dalszym ciągu czekamy na zgłoszenia do konkursu „Namaluj światłem święta” – termin upływa 21 stycznia 2018. Pomimo tego, że już święta za nami, warto pokazać, że miasto można rozświetlać i upiększać również na nowy rok.W tym roku przewidzieliśmy dla zwycięzców nagrody pieniężne. Regulamin wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępne są na stronie miasta.

PODZIEL SIĘ