widoka na ul wojska polskiego i plansze z wielkoformatową wystawę fotograficzną umieszcona na duzych nosnikach -stalowych bramkach ustawionych wokół drzew w formie kwadratów
dav

Od 1 lipca aż do końca wakacji można oglądać wielkoformatowe prace artystów nagrodzonych w III edycji Konkursu Fotografii Teatralnej, którego organizatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Nieruchomości

Konkurs Fotografii Teatralnej jest pierwszym i jedynym jak dotąd projektem propagującym na taką skalę sztukę fotografowania teatru. Jest konkursem ogólnopolskim. Ma na celu jej rozwój oraz prezentację fotografii teatralnej, nie tylko jako formy dokumentowania i promowania procesu pracy twórczej, ale także jako narzędzia współtworzenia znaczeń i sposobów odbioru dzieła oraz działalności artystycznej. Uczestnikami Konkursu mogą być zarówno artyści fotograficy, absolwenci wyższych szkół artystycznych, jak i amatorzy.
Tegoroczna edycja jest już trzecią odsłoną tego konkursu. W tym roku laury przypadły  dwóm fotografom: Piotrowi Gamdzykowi i Piotrowi Nykowskiemu. Piotr Gamdzyk został nagrodzony za zdjęcie pojedyncze „Ksenia Neumets przygotowuje się do próby generalnej baletu Dziadek do orzechów” wykonane w kulisach Opery na Zamku w Szczecinie.  Z kolei Piotr Nykowski otrzymał nagrodę za cykl przedstawiający spektakl „Bzik. Ostatnia minuta” z Teatru Współczesnego w Szczecinie.


PODZIEL SIĘ