Wioska Wikingów była główną atrakcją wielkiego festynu kończącego program letnich wakacji, prowadzony przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Nieruchomości

To był tradycyjny już festyn będący podsumowaniem ostatnich dwóch miesięcy, podczas których Placówki Wsparcia Dziennego prowadziły program letnich wakacji, dla dzieci z rodzin objętych pomocą MOPR. Jak co roku do wspólnej zabawy Ośrodek zaprosił dzieci z miasta i okolic wraz z rodzicami i opiekunami. Festyn odbył się 30 sierpnia w ogródku jordanowskim przy ul. Z. Augusta.
Program zabawy w wyjątkowo barwny sposób przygotowała Fundacja „Indygo”. Wioska Wikingów obfitowała w wiele atrakcji. Dla dzieci sensacją były inscenizowane walki wojów, łódź Wikingów ustawiona specjalnie na placu zabaw, tatuaże we wzory z epoki, program dodatkowo wzbogacały gry i zabawy edukacyjne oraz warsztaty plastyczne.
– To była bardzo udana edycja dorocznego festynu – mówi Klaudiusz Dyjas, Dyrektor MOPR – Dzieci doskonale się bawiły, a uśmiechy nie schodziły z ich twarzy przez cały czas trwania naszej imprezy – dodaje.

PODZIEL SIĘ