W związku z rokiem obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Nowy Teatr im. Witkacego i Miasto Słupsk zapraszają na festiwal teatralny pod hasłem „Scena wolności”. Impreza będzie miała formę przeglądu konkursowego od 20 do 23 września 2018.

Nieruchomości

W ramach festiwalu zostaną zaprezentowane publiczności wybrane przedstawienia teatrów dramatycznych z całej Polski, które w sposób szczególny dotyczą sytuacji społecznej w otaczającym nas świecie – zarówno dzisiaj jak i na przestrzeni ostatnich stu lat.
Spektakle, które pokazują rolę jednostki wobec zmian politycznych i społecznych niezależnie od ceny, jaką trzeba było zapłacić za szeroko rozumianą wolność. Festiwalowi towarzyszyć będą działania okołoteatralne – wystawy, koncerty, imprezy, panele dyskusyjne, funkcjonować będzie klub festiwalowy a cała impreza zakończy się uroczystą galą z wręczeniem nagród – Bursztynowych niedźwiedzi (wzorowanych na neolitycznej figurce znalezionej ponad wiek temu w okolicy Słupska).
Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest idealną okazją do zastanowienia się nad kondycją naszego społeczeństwa i pokazania nowoczesnej formy patriotyzmu. Przez cztery dni festiwalu będziemy mogli mówić językiem kultury i otwartej dyskusji wspólnie z wszystkimi uczestnikami oraz patrzeć na ostatnie sto lat naszej historii. Historii kraju, który poprzednie 123 lata przetrwał właśnie dzięki kulturze.

PODZIEL SIĘ