Zdjęcie: w tle hala sportowa, na pierwszym planie, na bieżni pięć osón na wózkach iwalidzkich pędzi wzdłuż torów - pomagają im opiekunki popychające wózki.
Fot. SOSW

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. UNICEF w Słupsku 8 czerwca 2017 roku zorganizował Dzień Sportu. Impreza odbyła się na Stadionie 650-lecia, przy ul. Madalińskiego.

Zdjęcie: grupowe zdjecie uczestniczek i uczestników Dnia Sportu w hali - na szyjach wiszą medale.
Fot. SOSW
Nieruchomości

W igrzyskach szkolnych udział wzięli uczniowie i uczennice z niepełnosprawnością intelektualną w stopniach lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz grupa przedszkolaków z Niepublicznego Specjalnego Punktu Przedszkolnego przy Fundacji dla Dzieci Niepełnosprawnych „Nadzieja”.

Zdjęcie: na bieżni, dwóch młodych uczestników biegnie po torze.
Fot. SOSW

Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali na ten dzień szereg atrakcji. Wśród nich były m.in. konkurencje lekkoatletyczne dla uczennic i uczniów z lekką i głębszą niepełnosprawnością intelektualną, takie jak: skok w dal, bieg na 60 i 400 metrów, rzut piłeczką palantową. Przewidziano również atrakcyjne konkurencje i zabawy w hali sportowej (m.in. tor przeszkód, zabawy na linie, zbijak). Uczennice i uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności sportowe w grze w tenisa ziemnego na kortach Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dzieci i młodzież na wózkach inwalidzkich również miały swój bieg, który dostarczył im sporo emocji.

Zdjęcie: uczestniczka biegnie torem na bieżni.
Fot. SOSW
Zdjęcie: pod okiem trenera ustawione w rzędzie dzieci i młodzież ćwiczą ruchy bokserskie.
Fot. SOSW

Na trybunach zasiedli uczniowie i uczennice – wraz ze swoimi wychowawczyniami i wychowawcami oraz rodzicami – zagrzewający swoich kolegów i swoje koleżanki do walki. Dla kibicek i kibiców, organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji: wioskę olimpijską z placem zabaw i animatorami oraz muzyczne niespodzianki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy przygotowane przez gości specjalnych: kulturystyczny, przeprowadzony przez prof. dr. hab. Magdalenę Wiącek-Zubrzycką, oraz pięściarski, zaprezentowany przez prof. dr hab. Igora Zubrzyckiego. Gościem honorowym Dnia Sportu był trener personalny Sławomir Jay Jagiełło – Prezydent NABBA WFF Poland, V-ce Prezydent WPF, sędzia klasy międzynarodowej i trener SJay Team.

Tegoroczny Dzień Sportu był pokłosiem konferencji „Wygraj swoją olimpiadę”, która odbyła się 30 stycznia 2017 roku. Ośrodek współorganizował ją z Kołem Administratywistów działającym przy Akademii Pomorskiej w Słupsku. Dzięki voucherowi otrzymanemu od Dyrektor Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Agnieszki Klimczak, mogliśmy skorzystać z obiektów sportowych, potrzebnych do zorganizowania imprezy. Dla uczennic i uczniów SOSW udział w zawodach sportowych był w dużej mierze uzupełnieniem rehabilitacji, a wrażenia z tegorocznej imprezy – bezcenne.

Zdjęcie: na płycie boiska stoją zaproszeni goście wraz z wicedyrektorką SOSW - Iwoną Boruszkowską.
Fot. SOSW
Zdjęcie: czterech chłopców, z których jedne trzyma trofeum, za nimi stoi trener.
Fot. SOSW
Zdjęcie: podczas otwarcia imprezy wszystkich przywitały m.in. dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych oraz wicedyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Zofia Stodoła.
Fot. SOSW

Koordynatorka imprezy – wicedyrektor SOSW dr Iwona Boruszkowska – dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie projektu. Szczególne słowa podziękowania dla sponsorów, którzy dosłownie spisali się na medal:

  • Tadeusz Zarębski – prezes firmy FITNESS AUTHORIY – producenta suplementów diety oraz odżywek dla sportowców;
  • Sławomir Jay Jagiełło – Prezydent NABBA WFF Poland, V –ce Prezydent WPF za puchary i medale,
  • firmie FIT4YOU Sp. z o. o.  – za smakową wodę mineralną.
Zdjęcie: chłopak w czerwonej koszulce w podniesionej w geście tryumfu ręce trzyma trofeum - umięśionego kulturystę z herbem. Obok stoi wicedyrektorka SOSW i drugi uczestnik z nagrodą w dłoniach.
Fot. SOSW
Zdjęcie: uczestniczka trzyma w dłoni statutetkę kulturysty z herbem, a drugiej dyplom - uśmiecha się.
Fot. SOSW

Przygotowano na podstawie materiału opracowanego przez dr Iwonę Boruszkowską – wicedyrektor SOSW w Słupsku.

PODZIEL SIĘ