W sobotę 10 czerwca Straż Miejska miała przyjemność aktywnie uczestniczyć w festynie z okazji Dnia Dziecka, zorganizowanym przez wolontariuszy Każde Dobre Serce Słupsk działających z ramienia Stowarzyszenia Horyzont.

Nieruchomości

Na dzieci czekało w tym dniu moc atrakcji, m. in.: zabawy moderatorami, zumba, pokaz sztuk walki, zajęcia z pierwszej pomocy, turniej piłkarski i malowanie twarzy. Straż Miejska udostępniła najmłodszym miasteczko ruchu drogowego Autochodzik, w którym dzieci poprzez zabawę w pieszych i kierowców mogły poznawać zasady ruchu drogowego. Kolorowe autka i znaki drogowe cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci.

Dla starszych strażnicy mieli przygotowane alkogogle, w których można było odczuć zaburzenia percepcji powstające w wyniku nadużycia alkoholu. Największą radość spełniła jednak dzieciom możliwość obejrzenia od wewnątrz radiowozu Straży Miejskiej. Korzystając z radiostacji, sygnałów świetlnych i dźwiękowych, siadając za kierownicą najmłodsi mieli okazję poznać niektóre tajniki pracy strażnika miejskiego.

Współpraca ze słupskimi wolontariuszami należała do bardzo udanych, co widać było po uśmiechach na twarzach dzieci biorących udział w festynie.

PODZIEL SIĘ