Zdjęcie przedstawia sylwetkę wyprostowanej kobiety trzymającej w podniesionych do góry rękach szal, za nią świeci zachodzące słońce, w tle widać morze i błękitne niebo z chmurami, na pierwszym planie wilgotny piasek, w którym odbija się niebo.
Fot. Pixabay

Już drugi raz Różowa Plaża Fundacji OmeaLife zawita do naszego regionu. Robert Biedroń, Prezydent Miasta Słupska, objął wydarzenie honorowym patronatem. Różowa Plaża promuje zdrowy styl życia poprzez aktywność fizyczną, dbałość o dietę, regularne wykonywanie badań piersi oraz ochronę skóry przed promieniami UV. Różowe Plaże odbyły się już w Gdyni i Władysławowie, a teraz czas na kolejną – 12 sierpnia w Ustce, od godziny 10:30 na plaży wschodniej przy zejściu nr 1.

Nieruchomości

Serdecznie zapraszamy mieszkanki i mieszkańców naszego regionu oraz turystki i turystów do odwiedzenia Różowej Plaży w Ustce. Organizatorkami wydarzenia są cztery założycielki fundacji OmeaLife, które, mając walkę z rakiem piersi już za sobą,  chcą zachęcić do aktywności fizycznej na plaży, rozmów ze  specjalistami (psychologiem, dietetykiem, rehabilitantem, chirurgiem) w niezobowiązującej atmosferze o motywacji w utrzymaniu diety i uprawianiu sportu, o niebezpiecznych zmianach skórnych na piersiach, na które powinnyśmy zwracać uwagę oraz o ochronie skóry przed promieniami UV podczas letniego wypoczynku.

W ramach Różowej Plaży odbędą się zajęcia:

  • ŻYJ AKTYWNIE – klub fitness Aktywna Fabryka poprowadzi  treningi dla plażowiczek i  plażowiczów pod czujnym okiem trenerki oraz rehabilitantki – Doroty Hrynkiewicz;
  • DBAJ O DIETĘ – konsultacje z dietetyczką – Beatą Rudnik, psychologiem – Rafałem Rybką, którzy podpowiedzą jak zmotywować się do aktywności fizycznej i jak utrzymać dietę (owoce i woda mineralna będą dostępne dla każdej uczestniczki i każdego uczestnika);
  • BADAJ PIERSI RAZ W MIESIĄCU – edukacja z zakresu samobadania piersi i rozpoznawania zmian na skórze piersi, które powinny budzić niepokój; edukację poprowadzą doktor Daniel Maliszewski oraz doktor Rafał Ulczok – chirurdzy piersi, którzy na co dzień leczą choroby piersi;
  • CHROŃ SKÓRĘ PRZED PROMIENIAMI UV – kosmetyki z wysokim filtrem dla każdej uczestniczki i każdego uczestnika.

Różowa plaża to też miejsce spotkania dla pacjentek i pacjentów, którzy aktualnie zmagają się z chorobą lub maja ją już za sobą. Różowa Plaża to okazja do wymieniany doświadczeń i budowania motywacji do walki o swoje zdrowie.

Grafika - plakat, na górze schematyczna mapa wybrzeża Polski, zanzaczone miasta, w których odbywa się Różowa Plaża, w tym Ustka, na dole w tle narysowane w piasku palmy, na środku napis Różowa Plaża i spis atrakci.
Grafika: Fundacja OmeaLife

Zapraszamy także do odwiedzenia strony wydarzenia na Facebooku (link).

Film promujący wydarzenie:

PODZIEL SIĘ