Słupski Ośrodek Kultury

Słupski Ośrodek Kultury zajmuje się animacją i edukacją kulturalną. Beneficjentami działalności są dzieci, młodzież i dorośli. SOK zaspakaja ich potrzeby kulturalne i rozbudzamy twórczo. Animuje środowisko lokalne, wsłuchuje się w potrzeby mieszkańców, buduje tożsamość społeczności lokalnej, łączy pokolenia, i porozumienie między stowarzyszeniami twórczymi, wolontariuszami a pracownikami SOK.. W czterech obiektach prowadzi działalność z zakresu: teatru, tańca, muzyki, fotografii, plastyki, kina, ceramiki, batiku i wielu innych dziedzin:

Obiekt przy ul. Braci Gierymskich 1 – zwyczajowo nazywany SOKiem, w którym znajdują się dyrekcja oraz administracja Słupskiego Ośrodka Kultury. W budynku mieści się sala koncertowa z profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem, sala taneczna oraz pracownie: muzyczna (studio nagrań oraz sala prób), taneczna, batiku, Klub Plastyka im. Stefana Morawskiego.

Teatr Rondo przy ul. M. Niedziałkowskiego 5a – mieszczący się w byłej kaplicy augsbursko-ewangelickiej z 1912 roku. Budynek poddany kompleksowej rozbudowie w ramach Rewitalizacji Traktu Książęcego, dzięki której do zabytkowej części dodano nowoczesny, trzykondygnacyjny obiekt kulturalny. W Teatrze Rondo mieści się obecnie duża sala teatralna, sala prób, nowoczesna pracownia fotograficzna i komputerowa, obszerna sala baletowa, pracownia plastyczna, przestronne foyer, kawiarnia oraz sala wystawowa. W obiekcie, poza salami warsztatowymi, znajdują się pomieszczenia do prowadzenia działalności kulturalnej oraz zabezpieczenia technicznego. Budynek jest przystosowany do osób niepełnosprawnych. 

Fot. Jadwiga Girsa-Zimna

Pracownia Ceramiczna przy ul. Wojska Polskiego 10a – nowoczesny obiekt kulturalny, który zastąpił wysłużony budynek mieszczący pierwszą Pracownię. Placówka posiada specjalistyczne pomieszczenia oraz nowoczesny sprzęt, przeznaczony do warsztatów oraz produkcji rękodzieła artystycznego. Obiekt przystosowany jest do pracy z osobami niepełnosprawnymi. Pracownia, tak jak sąsiadujący z nią Teatr Rondo, znajduje się w samym centrum Słupska, w zrewitalizowanej części miasta tuż przy Podwórku Kulturalnym.

Pracownia Ceramiczna

emcek przy al. 3-go Maja 22 – posiada doskonale przygotowane pomieszczenia dydaktyczne i znakomite zaplecze pedagogiczne. Oferuje szeroki wybór zajęć filmowych, muzycznych, tanecznych, plastycznych i teatralnych. Placówka jest dostosowana i dostępna dla osób niepełnosprawnych. W budynku emceku znajduje się również Kino REJS, zaliczające się do ogólnopolskiej Sieci Kin Studyjnych. Celem tej grupy jest wspieranie ambitnego, zwłaszcza polskiego i europejskiego, repertuaru oraz edukacja filmowa młodej publiczności.

emcek