Słupski Ośrodek Kultury

Słupski Ośrodek Kultury zajmuje się animacją i edukacją kulturalną. Beneficjentami działalności są dzieci, młodzież i dorośli. SOK zaspakaja ich potrzeby kulturalne i rozbudzamy twórczo. Animuje środowisko lokalne, wsłuchuje się w potrzeby mieszkańców, buduje tożsamość społeczności lokalnej, łączy pokolenia, i porozumienie między stowarzyszeniami twórczymi, wolontariuszami a pracownikami SOK.. W czterech obiektach prowadzi działalność z zakresu: teatru, tańca, muzyki, fotografii, plastyki, kina, ceramiki, batiku i wielu innych dziedzin:

Szkoła Kultury przy ul.Banacha 17 – pod tym adresem znajduje się sekretariat SOK, Pracownia Muzyczna wraz ze studiem nagrań, Klub Plastyka im. Stefana Morawska, Pracownia Batiku oraz Pracownia Tańca. Szkoła Kultury oferuje również warsztaty sitodruku, zajęcia projektowani i tworzenia murali oraz tworzy przestrzeń do spotkań dla pasjonatów w ramach inicjatywy „SOK po godzinach”.

Teatr Rondo przy ul. M. Niedziałkowskiego 5a – mieszczący się w byłej kaplicy augsbursko-ewangelickiej z 1912 roku. Budynek poddany kompleksowej rozbudowie w ramach Rewitalizacji Traktu Książęcego, dzięki której do zabytkowej części dodano nowoczesny, trzykondygnacyjny obiekt kulturalny. W Teatrze Rondo mieści się obecnie duża sala teatralna, sala prób, nowoczesna pracownia fotograficzna i komputerowa, obszerna sala baletowa, pracownia plastyczna, przestronne foyer, kawiarnia oraz sala wystawowa. W obiekcie, poza salami warsztatowymi, znajdują się pomieszczenia do prowadzenia działalności kulturalnej oraz zabezpieczenia technicznego. Budynek jest przystosowany do osób niepełnosprawnych. 

Fot. Jadwiga Girsa-Zimna

Rękodzielnia SOK przy ul. Wojska Polskiego 10a – nowoczesny obiekt kulturalny, który zastąpił wysłużony budynek mieszczący pierwszą Pracownię. Placówka posiada specjalistyczne pomieszczenia oraz nowoczesny sprzęt, przeznaczony do warsztatów oraz produkcji rękodzieła artystycznego. Obiekt przystosowany jest do pracy z osobami niepełnosprawnymi. Pracownia, tak jak sąsiadujący z nią Teatr Rondo, znajduje się w samym centrum Słupska, w zrewitalizowanej części miasta tuż przy Podwórku Kulturalnym.

Pracownia Ceramiczna

emcek przy al. 3-go Maja 22 – posiada doskonale przygotowane pomieszczenia dydaktyczne i znakomite zaplecze pedagogiczne. Oferuje szeroki wybór zajęć filmowych, muzycznych, tanecznych, plastycznych i teatralnych. Placówka jest dostosowana i dostępna dla osób niepełnosprawnych. W budynku emceku znajduje się również Kino REJS, zaliczające się do ogólnopolskiej Sieci Kin Studyjnych. Celem tej grupy jest wspieranie ambitnego, zwłaszcza polskiego i europejskiego, repertuaru oraz edukacja filmowa młodej publiczności.

emcek