Z radością i dumą informujemy, że film wyprodukowany przez Młodzieżowe Centrum Kultury pod tytułem „Dlaczego nie wypada jeść w kinie?”(link) zdobył III miejsce na 34. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym UP TO 21(link), który zakończył się 23 września 2017 w Warszawie. To spory sukces i duże wyróżnienie, ponieważ w konkursie startowało ponad 90 filmów z 11 krajów. Gratulujemy zarówno młodzieży, która pracowała nad filmem, jak i ich opiekunce Monice Kuczynieckiej i życzymy kolejnych międzynarodowych sukcesów.

Nieruchomości

Film w humorystyczny sposób przedstawia argumenty przemawiające za niejedzeniem w podczas seansów. Zabawne i absurdalne scenki uzupełniają wygłoszone przez przedszkolaków komentarze, pełne trafnych spostrzeżeń na temat niestosowności „gastroseansów”. Przed każdą projekcją w kinie REJS można obejrzeć jeden z kilkunastosekundowych spotów, na które podzielone został cały film.

Warsztaty animacji, podczas których powstał film, odbyły się w dniach 20-22 maja 2016 roku w Młodzieżowym Centrum Kultury przy wsparciu Miasta Słupska i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Nad filmem pracowali uczniowie Gimnazjum nr 3 i 4 oraz Zespołu Szkół Społecznych Ponadgimnazjalnych w Słupsku, a także młodzież z Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy.

 

PODZIEL SIĘ