22 maja 2018 o 18:00 odbędzie się spotkanie z Wojciechem Jagielskim pt. „Po co nam wolność?”

Nieruchomości

Frekwencja na przeróżnych spotkaniach z ludźmi znanymi, lubianymi i rozpoznawalnymi pokazuje, że to ważne, by móc się z nimi spotkać, posłuchać i porozmawiać. 2018 rok daje rocznicową możliwość postawienia pytania „Po co nam wolność?”. Pytanie to stawiać będziemy co miesiąc w różnych kontekstach sytuacyjnych. Niezmienne pozostaje to, że spotykać się będziemy w O.T. Rondo przy ulicy Niedziałkowskiego 5 a także, że wejścia na te spotkania będą bezpłatne, po wcześniejszym odebraniu wejściówek.
Pierwszym gościem tego cyklu jest Wojciech Jagielski – jeden z najważniejszych polskich reportażystów. Dziennikarz, który przez wiele lat był korespondentem wojennym, świadkiem wielu istotnych wydarzeń politycznych współczesnego świata.
Jednak jego najnowsza książka – „Na wschód od zachodu” to opowieść o innej wolności. Mało kto poznał tematykę Wschodu tak jak Wojciech Jagielski. Skąd pomysł na książkę pokazującą niesłabnącą potrzebę wolności, duchowej, materialnej, iście hippisowskiej? Nasz gość podąża  „wielkim szlakiem hippisów”. Afganistan, Pakistan, Nepal i na końcu Indie. Miejsca duchowej inicjacji, zderzenie z inną religijnością, kastowością, obrazy  regionów rozrywanych konfliktami zbrojnymi, gdzie pojęcie „wolność” nabiera zupełnie innego znaczenia.
Spotkanie poprowadzi pan Marek Bednarz.

Zapraszamy serdecznie. WSTĘP WOLNY po wcześniejszej rezerwacji wejściówek OT Rondo tel.: 59 842 63 49

PODZIEL SIĘ