Plakat
Plakat "Czerwona Nitka"

W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Twoja krew, moje życie” Ministerstwo Zdrowia i Narodowe Centrum Krwi serdecznie zapraszają do udziału w ogólnopolskiej trasie Czerwonej Nitki, która rusza po kraju aby promować honorowe krwiodawstwo. Mobilne punkty pobierania krwi będą przemierzać Polskę edukując i poszukując ludzi gotowych nieść pomoc.

Nieruchomości

Organizatorzy akcji wraz z partnerem PGE Narodowym zapraszają na imprezy plenerowe, których celem jest dotarcie do jak najszerszej grupy Honorowych Dawców Krwi oraz uświadomienie społeczeństwu potrzeb systemu lecznictwa w zakresie krwi, a także znaczenia systematycznego oddawania krwi.

Najbliższa impreza odbędzie się 10 czerwca 2017 r. w Szczecinie na Wałach Chrobrego. Na wszystkich czekać będą liczne konkursy i niespodzianki. Gwiazdą wieczoru będzie MROZU.

Z tej okazji Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku przygotowało dla Państwa niespodziankę, mianowicie w swoim autokarze posiada jeszcze kilkanaście miejsc dla słupskich krwiodawców, których może zabrać ze sobą na imprezę do Szczecina.

Wyjazd ze Słupska zaplanowano w sobotę 10 czerwca o godzinie 9:00, powrót do Słupska zaplanowano w niedzielę 11 czerwca o godzinie 1.30.

Wszystkie chętne osoby proszone są o przysłanie zgłoszenia na adres sprawozdania@krwiodawstwo.slupsk.pl do 30 maja 2017 r. W treści należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia oraz numer telefonu. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Czym właściwie jest Czerwona Nitka?

Choć na co dzień różnimy się, łączy nas jedno – krew. To wyjątkowa substancja, którą mogą wytworzyć jedynie nasze organizmy. To pierwotne dobro, którym może podzielić się niemal każdy.

Obok nas jest mnóstwo czerwonych nitek. Niestety, wielu z nich nikt nie chwyta. Za mało jest ludzi, którzy włączają się w ogólnonarodowy krwioobieg. Oddając krew, zapewnimy bezpieczeństwo nie tylko anonimowym biorcom, lecz także sobie i naszym bliskim.

Chwyć Czerwoną Nitkę: przyłącz się do sieci ludzi, którzy oddając krew, sprawiają, że wszyscy możemy czuć się bezpieczniej. Czerwona nitka szuka ludzi gotowych nieść pomoc. Jeśli jesteś zdrowy, masz więcej niż 18 lat i mniej niż 65 lat możesz zostać Honorowym Dawcą Krwi. Sprawdź czy Twoje miasto znalazło się na trasie czerwonej nitki (link tutaj).

Ulotka - cz.1
Ulotka – cz.1
Ulotka - cz.2
Ulotka – cz.2
PODZIEL SIĘ