Wczorajsza konferencja prasowa odbyła się na podwórku przy Dziennym Domu Pomocy Społecznej – jej głównym tematem było zagospodarowanie tego obszaru. Niedawno ogłosiliśmy przetarg na zadanie pn. „Zagospodarowanie podwórka na tyłach Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Jaracza w Słupsku w ramach projektu „Łamiemy bariery, łączymy pokolenia – rewitalizacja obszaru Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia Miasta Słupska”.

Nieruchomości

Obszar ten potrzebuje modernizacji i dostosowania do potrzeb podopiecznych i pracowników. Co więcej – podwórko to będzie ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek Słupska i ma zostać podzielone na kilka stref wypoczynkowych. Szacunkowa całkowita wartość zamówienia to niespełna 700 tysięcy zł brutto. Działania realizowane są w ramach dużego projektu rewitalizacyjnego Słupska.

Pozostałe tematy

 1. Przypominamy, że w tym roku mamy do zrealizowania przeszło 100 inwestycji, dlatego od początku roku pracownicy Urzędu Miejskiego przygotowują bardzo dużo postępowań przetargowych. Mamy zatem kolejne informacje związane z ogłoszonymi przetargami:

  – 15 marca 2018 nastąpi otwarcie ofert w przetargu na zadanie „Zagospodarowanie podwórka pomiędzy ulicą Długą i Ogrodową wraz z remontem i przebudową obiektu na potrzeby utworzenia Placówki Wsparcia Dziennego „Dom Sąsiedzki”

  – 16 marca 2018 otworzymy oferty w przetargu na zadanie „Adaptacja
  i rozbudowa budynku tzw. wozowni na potrzeby Nowego Teatru im. Witkacego
  w Słupsku w celu utworzenia Centrum Inicjatyw Społecznych i Artystycznych wraz z zagospodarowaniem dziedzińca Filharmonii”.

  – 19 marca 2018 otworzymy oferty złożone w przetargu na zadanie „Budowa pięciooddziałowego modułowego przedszkola miejskiego wraz z wyposażeniem”.

  Maksymalnie do miesiąca po otwarciu ofert rozstrzygnięte zostaną wszystkie postępowania i poznamy wykonawców robót, jeżeli złożone oferty nie przekroczą zabezpieczonych przez nas środków na realizację tych zadań.

 2. Już w najbliższą sobotę, 17 marca 2018, w budynku słupskiej filharmonii odbędzie się kolejny Słupski Kongres Kobiet – to już IV edycja spotkania, w trakcie którego kobiety rozmawiają z kobietami, o kobietach i dla kobiet

  W tegorocznej edycji kongresu wezmą udział m.in.:

  – p. Magdalena Środa,
  – p. Barbara Nowacka,
  – p. Joanna Senyszyn,
  – p. Inga Iwasiów,
  – p. Sylwia Spurek.

  Rejestracja już ruszyła i można się zapisywać na www.kongreskobiet.slupsk.pl.

  Serdecznie zachęcamy do udziału – oczywiście nie tylko kobiety, ale również mężczyzn!

 3. Przypominamy o konieczności przeprowadzenia deratyzacji – obowiązek spoczywa m. in. na właścicielach i zarządcach nieruchomości. Należy ją przeprowadzić od 15 marca do 15 kwietnia – szczegóły dostępne w informacji TUTAJ (link).
 4. W przyszłym tygodniu, 22 marca 2018, odbędzie się w Słupsku konferencja o nowoczesnej edukacji pn. „Szkoła Nowej Generacji”. Odbędzie się ona w Słupskim Inkubatorze Technologicznym.

 5. Do Słupska przyjechali nauczyciele z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Rumunii i Czech w ramach projektu Erasmus „Prawa dziecka – jeden świat, jedna przyszłość”.

PODZIEL SIĘ