Zdjęcie przedstawia logo programu

Warsztaty, wykłady, zajęcia dla maluszków i dla ich rodziców – Szkoła Rodzenia „Jakość narodzin – jakość życia” po raz drugi uczciła październikowy International Babywearing Week, czyli Międzynarodowy Tydzień Noszenia Dzieci organizując w dn. 02 – 06.10.2017 r. Tydzień Bliskości w Słupsku. W zajęciach ogółem wzięło udział około osiemdziesięciu osób.

Nieruchomości

Skoro to Międzynarodowy Tydzień Noszenia Dzieci, to oczywiście nie zabrakło warsztatów chustowych, które prowadziła Karolina Malinowska, Doradca Noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich po kursie ClauWi®.

Jednak tematyka Tygodnia nie obejmowała wyłącznie chustonoszenia. Mieszkanki Słupska miały okazję porozmawiać z psycholog Agnieszką Suską o emocjach jakie pojawiają się w rodzinie wraz z przyjściem dziecka na świat, a o zdrowym odżywianiu z doradcą żywieniowym Sylwią Laskowską z Poradni Promocji Zdrowia. Słupska szkoła muzyczna Yamaha przeprowadziła zajęcia umuzykalniające dla maluszków od 4 do 18 msc. życia, a psycholog ze Szkoły Rodzenia Maja Majchrzak opowiedziała kobietom w ciąży jaki wpływ na rozwój dziecka ma słuchanie muzyki. Panie wzięły również udział w prowadzonych przez psycholożkę zajęciach z relaksacji.

W związku z tym, że październik jest miesiącem walki z rakiem piersi, obchody Tygodnia Bliskości były doskonałą okazją, aby przypomnieć kobietom jak istotną rolę dla ich zdrowia pełni profilaktyka raka piersi. Podczas spotkania z położną Krystyną Kowczugo panie dowiedziały się jak ważne jest samobadanie piersi oraz nauczyły się jak prawidłowo je wykonywać.

W ostatnim dniu Tygodnia rodzice wraz z dziećmi uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Agatę Urbańczyk z Centrum Helen Doron w Słupsku. Nie brakowało piosenek i zabaw w języku angielskim, przy których było mnóstwo uśmiechu.

Tydzień Bliskości w Słupsku zakończył się wspólnym tańcem z maluchami w chustach lub na rękach. Zajęcia w rytmach salsy poprowadziła Martyna Gierszewska – instruktorka tańca. Panie przekonały się, że taniec pozwala nie tylko na pozbycie się zbędnych kilogramów po ciąży, ale również pogłębia więź ze swoim Maluszkiem.

Dzięki zaangażowaniu wielu specjalistów i partnerów Międzynarodowy Tydzień Bliskości był wydarzeniem, z którego rodzice mogli korzystać bezpłatnie. W tym Tygodniu chodziło przede wszystkim o noszenie dzieci w chuście, ale najważniejsza okazała się bliskość. Bliskość między rodzicami a dziećmi, między sobą nawzajem, gdy zawiązywały się nowe znajomości.

GALERIA TYGODNIA BLISKOŚCI W SŁUPSKU (LINK)

Szkoła Rodzenia „Jakość narodzin – jakość życia” działa w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja” finansowanego przez Miasto Słupsk, a realizowanego przez Samodzielny Publiczny miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku.

PODZIEL SIĘ