BudowlaneABC

Praktyczny portal informacyjny pn. BudowlaneABC (link) uruchomiony przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju umożliwia wszystkim zainteresowanym poznanie wielu różnych zagadnień związanych z procesami inwestycyjno-budowlanymi.
W jednym miejscu zebrano szereg ciekawych wiadomości i odnośników, które pozwalają w sposób kompleksowy zapoznać się ze wspomnianą tematyką. Zaletą portalu jest fakt, iż w sposób przystępny dla każdego przybliża skomplikowane czasem zagadnienia.

Znajdują się tam wiadomości nt. zasad i procedur budowlanych, niezbędnych do prowadzenia inwestycji, remontów zgodnie z prawem, wskazówki dot. dostosowywania budynków dla osób z niepełnosprawnościami (w tym także podjazdów) oraz szczegółowe informacje o opłacalnych sposobach poprawy efektywności energetycznej różnych typów budynków.

Ciekawym narzędziem dostępnym na portalu jest interaktywny model budynku, który pozwala przejść przez kolejne zewnętrzne i wewnętrzne elementy zabudowy, instalacje wykorzystywane, np. do ogrzewania, budynki gospodarcze, garaże oraz ogrodzenia i podjazdy celem przeprowadzenia zamierzeń budowlanych zgodnie z procedurami i przepisami prawa.

Portal udostępnia kalkulatory: oszczędności, ogrzewania budynku/mieszkania, ogrzewania wody, współczynników przenikania ciepła Uc. Można porównać, np. koszty obecnego źródła ciepła z kosztami po planowanej modernizacji. Dzięki temu można nie tylko lepiej dopasować instalację do rzeczywistych potrzeb użytkowników, ale i zaoszczędzić pieniądze.

Zapraszamy do korzystania z dostępnego źródła wiedzy.