Będzie to pierwszy taki festiwal literacki w Słupsku i w Ustce. Przez kilka wrześniowych dni obydwa miasta zamienią się w polskie stolice literatury historycznej. Uczestnicy festiwalu będą mogli m.in. spotkać się z autorami najbardziej poczytnych książek o tematyce historycznej, wziąć udział w interaktywnych warsztatach oraz w terenowej grze miejskiej. Festiwal „Bałtyckie Klimaty Literackie” to szereg aktywnych wydarzeń w kontekście literatury historycznej. Do udziału zaprosiliśmy autorów najpopularniejszych pozycji gatunku. Jedno ze spotkań będzie miało charakter wirtualny, a wiele spotkań będzie transmitowanych poprzez biblioteczny kanał w serwisie YouTube. Dzięki współpracy biblioteki z Ambasadą USA i przy wykorzystaniu nowych technologii zorganizowane będzie internetowe spotkanie on-line z gościem zza oceanu. W ramach festiwalu obejrzeć też będzie można wystawę plenerową dotyczącą zmiany granic Polski w pierwszych latach po wojnie.

Nieruchomości

„Bałtyckie Klimaty Literackie” to pięciodniowy maraton literacki, który odbędzie się w dniach 13-17 września 2017 r. Rozmowy z gośćmi poprowadzą Marianna Borawska, Piotr Michalak i Marcin Prusak. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Szczegółowy program dostępny na stronie: http://biblioteka.slupsk.pl/warte-uwagi/669-baltyckie-klimaty-literackie-program.html
Festiwal organizują wspólnie Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku oraz Biblioteka Miejska w Ustce. Mecenasami projektu są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Słupsk i Miasto Ustka. Partnerami projektu są: Muzeum Historii Polski, Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki, Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, Herbaciarnia w Spichlerzu, Galeria Winiarnia oraz Wydawnictwo Dobra Literatura. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach programu „Promocja czytelnictwa” realizowanego przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PODZIEL SIĘ