W najbliższy wtorek – 5 grudnia w godz. 10:00 – 15:30 odbędzie się Bałtycki Kongres Energetyczny pod patronatem Prezydenta Miasta Słupska Roberta Biedronia. Będzie to spotkanie praktyków zajmujących się zarządzaniem energią elektryczną i ciepłem oraz działaniami na rzecz ograniczenia kosztów mediów w urzędach, jednostkach samorządowych, a także wśród mieszkańców w województwach pomorskim i zachodniopomorskim. Przygotowane na Kongres prezentacje i materiały w praktyczny i prosty sposób umożliwią podjęcie działań na rzecz obniżenia rachunków, zarówno jednostek samorządu, jak też wszystkich mieszkańców.

Nieruchomości

Celem wydarzenia jest wymiana doświadczeń i praktycznej wiedzy między uczestnikami Kongresu, dyskusja o szansach i wyzwaniach we wdrażaniu efektywnych energetycznie rozwiązań w aspektach finansowych, ekologicznych, społecznych oraz technologicznych, a także budowa platformy porozumienia między miastami regionu.

Miejsce: Sala sesyjna (nr 211) Urzędu Miejskiego w Słupsku, pl. Zwycięstwa 3

PROGRAM

9:30 –10:00 Rejestracja uczestników
10:00-10:15 Przywitanie

Robert Biedroń, Prezydent Miasta Słupska

Irene Hahn-Fuhr, Dyrektorka Przedstawicielstwa Fundacji im. Heinricha Bölla w Polsce

Dariusz Szwed, Członek Zarządu Zielonego Instytutu, Moderator Kongresu

10:15-10:45 Waldemar Miśko, Burmistrz Karlina

Praktyczne i efektywne metody ograniczenia zużycia energii elektrycznej i cieplnej w Karlinie.

10:45-11:15 Dyskusja
11:15-11:45 Hanna Górecka-Banasik, Kierowniczka Samodzielnego Referatu ds. Energetyki, Urząd Miasta Gdyni

Praktyczne działania na rzecz zmniejszenia zużycia energii elektrycznej, ciepła i gazu oraz źródła ich finansowania w Gdyni.

11:45-12:15 Dyskusja
12:15-13:15 Lunch i networking
13:15-13:45 dr Ludomir Duda, ekspert Zielonego Instytutu, członek Rady Zrównoważonego Rozwoju przy Prezydencie Słupska

Realna polityka niskoemisyjna w mieście w siedmiu krokach.

13:45-14:15 Dyskusja
14:15-14:45 Beata Maciejewska, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Słupska ds. zrównoważonego rozwoju, Urząd Miasta Słupska

W jaki sposób Słupsk ogranicza koszty energii elektrycznej w mieszkaniach komunalnych? Jak rozmawiać z mieszkańcami o ekologicznych wyborach? Działania na rzecz ograniczenia kosztów ciepła w UM i u mieszkańców. Rola zintegrowanej edukacji ekologicznej, „zielone punkty”. 

14:45-15:15 Dyskusja
15:15-15:30 Podsumowanie Kongresu

Robert Biedroń, Prezydent Miasta Słupska

Irene Hahn-Fuhr, Dyrektorka Przedstawicielstwa Fundacji im. Heinricha Bölla w Polsce

Dariusz Szwed, Członek Zarządu Zielonego Instytutu

Udział w Kongresie jest nieodpłatny. Uczestniczy i uczestniczki otrzymają dodatkowe materiały. Niezbędna rejestracja pod adresem: https://baltyckikongresenergetyczny.evenea.pl/

Organizatorami Bałtyckiego Kongresu Energetycznego są: Urząd Miejski w Słupsku, Fundacja Zielony Instytut oraz Fundacja im. Heinricha Bölla w Polsce.