Fot. UM

Dzisiaj nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Miastem Słupsk a Samorządowym Informatorem SMS Sp. z o.o., w ramach której w naszym mieście zostanie wdrożony bezpłatny system teleinformatyczny do komunikacji masowej z mieszkankami i mieszkańcami Słupska.
Każdy mieszkaniec Słupska, posiadający telefon, będzie mógł być w stałym kontakcie z Urzędem Miejskim w Słupsku.

Nieruchomości

 

System SISMS jest przyjazny dla odbiorcy, ponieważ to odbiorca decyduje, jakie informacje i treści chce otrzymywać i od jakiego nadawcy.
W naszym mieście mamy 7 nadawców: Miasto Słupsk, Child Alert, Jakość Powietrza, Komenda Główna Policji, Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, Wodociągi Słupsk oraz Wyłączenia prądu.

Jest to doskonała forma zarówno informowania o zbliżających się np. wydarzeniach kulturalnych czy sportowych, ale też ostrzegania o zagrożeniach, np. zanieczyszczeniach sieci wodociągowej.

W Słupsku od dziś mamy dwa kanały komunikacji: SMS oraz Aplikacja Blisko.

Osoba, która wybierze kanał SMSowy będzie otrzymywała wiadomości tekstowe dotyczące tylko ostrzeżeń i zagrożeń (kanał SMS nie będzie wykorzystywany do przesyłania innych komunikatów).

Z kolei osoby, które wolą otrzymywać powiadomienia powinny skorzystać z aplikacji BLISKO. Logując się do aplikacji odbiorca ma możliwość wybrać serwisy tematyczne z jakich chce otrzymywać informacje:
– Aktualności
– Kultura, sport i rozrywka
– Pomoc społeczna i zdrowie
– Bezpieczeństwo mieszkańców
*RSO – Regionalny System Ostrzegania
Wówczas wiadomości będą nadchodziły tylko z zaznaczonych grup tematycznych.

Jak skorzystać z tych możliwości? ZAJRZYJ TUTAJ
Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację BLISKO ze sklepu Google Play i otrzymywać powiadomienia od wybranych przez siebie nadawców albo zarejestrować się przez formularz on-line by otrzymywać komunikaty SMS.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie SISMS (link).

 

Słupscy urzędnicy uczestniczyli dzisiaj w szkoleniu, podczas którego mieli okazję zapoznać się z obsługą systemu, dostępnymi narzędziami oraz funkcjonalnością obu kanałów komunikacji.
Szkolenie poprowadził Pan Rafał Lisiecki, przedstawiciel Samorządowego Informatora SMS Sp. z o.o., który przedstawił możliwości systemu, zaprezentował, w jaki sposób należy przesyłać informacje do mieszkańców oraz opowiedział o praktycznych wskazówkach dot. komunikowania się z odbiorcami (na przykładzie innych miast).

W najbliższym czasie na naszej stronie pojawi się  baner informacyjny z bezpośrednim przekierowaniem na stronę SISMS.

PODZIEL SIĘ