Aktualności
Finał V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pt.: „Gwiezdny Krąg” już 18 marca w Słupsku
miasto | aktualnosci | 10.03.2010

Finał V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pt.: "Gwiezdny Krąg", skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski odbędzie się 18 marca o godzinie 10.00 w sali Konstytucji 3. Maja Urzędu Miejskiego w Słupsku. Natomiast Uroczysta Gala Wręczenia Nagród - 19 marca 2010 r. o godz. 11:00 w sali 211.


W tym roku honorowy patronat nad Konkursem objęli: Przewodniczący Parlamentu Europejskiego – p. Jerzy Buzek, Komisarz ds. Unii Europejskiej – p. Janusz Lewandowski, Poseł do Parlamentu Europejskiego – p. Jarosław Wałęsa, Marszałek Województwa Pomorskiego – p. Mieczysław Struk, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Uczestnicy V edycji Konkursu już zmierzyli się z następującymi rozgrywkami:


- na etapie lokalnym - rozwiązanie testu złożonego z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Testy oceniane były przez Szkolne Komisje Konkursowe z poszczególnych szkół, które zgłosiły chęć uczestnictwa w Konkursie.


- etap regionalny polegał na zorganizowaniu i nagraniu na nośniku cyfrowym debaty pt.: ”Czym byłaby Unia Europejska bez Polski?”, w której uczestniczyli nie tylko sami uczniowie, ale i osoby z administracji publicznej, życia publicznego, eksperci.


Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek finałowych będzie czuwać jury. Na finał Konkursu składają się cztery konkurencje: debata nt. „Reformy Unii Europejskiej w latach 2000 – 2009”, kto pierwszy ten lepszy, obrona tezy oraz scenka teatralna.


W tegorocznej edycji Konkursu wzięło udział 46 szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Do finału zakwalifikowały się drużyny reprezentujące następujące szkoły:


Zespół Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie – 86 pkt.

Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica w Słupsku – 80 pkt.

IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku – 76 pkt.

III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach – 73 pkt.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Broniewskiego w Świdwinie – 72 pkt.


Ubiegłoroczni zwycięzcy – drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Mickiewicza w Słupsku stanie do walki w obronie tytułu oraz Pucharu Prezydenta Miasta Słupska.

http://www.gwiezdnykrag.eu/

Zobacz również
© 2010 Urząd Miejski w Słupsku
Wykonanie: INVENTOR Multimedia