Zapraszamy mieszkańców Słupska, dla których tematyka niepełnosprawności jest ważna i bliska, wszystkich tych, którzy interesują się potrzebami osób z niepełnosprawnościami lub sami doświadczyli niepełnosprawności na Międzynarodowy Dzień Osoby Niepełnosprawnej, który odbędzie się 3 grudnia 2019 w sali 211 Urzędu Miejskiego w Słupsku, w godz. 11.00- 14.30. 

Nieruchomości

To ważne wydarzenie, podczas którego zaplanowano otwarty panel dyskusyjny prowadzony przez moderatora z beneficjentami, dotyczący rozwiązań, nowych technologii barier z jakimi stykają się dorosłe osoby niepełnosprawne z rożnymi dysfunkcjami.

Debata będzie składała się z trzech tematów :

1. POLSKIE OKO – przed rozpoczęciem debaty widowni zostanie zaprezentowany film „ Cyber oko- wynalazek naukowców z Politechniki Gdańskiej”.

Następnie moderator spotkania zachęci do dyskusji na temat możliwych kierunków rozwoju nauki w służbie osobom niepełnosprawnym.

2. EGZO NADZIEJA – kolejną część debaty poprzedzi prezentacja dwóch filmików: „ Klaudia i jej praca z egzoszkieletem EGZO GT” oraz „ EGZO GT- rehabilitacja Justyny na egzoszkielecie”. Zaraz potem moderator spotkania zaprosi widzów do dyskusji na temat dostępności tego typu wynalazków.

3. SEKSTERAPIA – przed rozpoczęciem dyskusji moderator zaprosi publiczność do obejrzenia filmiku pt: „ Seksterapia [ BEZ TABU]”. Następnie zachęci do dyskusji na temat potrzeby powołania w naszym kraju zawodu seks terapeuty, a także zasygnalizuje perspektywy rozwoju cyberrobotów, tworzonych z myślą o zaspokajaniu tej podstawowej potrzeby fizjologicznej i potrzeby bliskości.
Na zakończenie tej części debaty goście obejrzą zwiastun filmu fabularnego „ Sesjepolski zwiastun”.

W czasie trwania w/w imprezy odbędą się również występy artystyczne osób niepełnosprawnych z ośrodków z terenu Miasta Słupska. Zostaną również przedstawione prezentacje medialne placówek wspierające osoby z niepełnosprawnościami dorosłe z terenu Miasta Słupska (ze wskazaniem nowego ośrodka dla osób głęboko niepełnosprawnych, który obchodzi w tym roku pierwszą rocznicę funkcjonowania – II Środowiskowy Dom Samopomocy przy PSONI Koło w Słupsku).

Na zakończenie imprezy goście zostaną zaproszeni na poczęstunek (catering) oraz tort z okazji 1. rocznicy II Środowiskowego Domu Samopomocy prowadzonego przez PSONI Koło w Słupsku.

 

PODZIEL SIĘ