W dniach 17-19 września zapraszamy  na 23. Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Dzieł S. I. Witkiewicza „Witkacy pod strzechy”. To jedyny w Polsce konkurs zachęcający do interpretacji niezwykłej, interdyscyplinarnej twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza. Uczczenie rocznicy śmierci artysty jest pretekstem do do rozwijania kreatywności uczestników ruchu teatralnego, fotografów, malarzy, tancerzy, filmowców, performerów oraz innych przedstawicieli świata Sztuki. Konkurs nie jest objęty żadnym schematem, daje możliwość zaprezentowania własnej twórczości w całkowicie dowolnej formie. Jego celem jest nagrodzenie „najciekawszych wypraw w głąb twórczości” Witkacego – myśliciela, malarza, dramaturga, pisarza, fotografa, człowieka Nietuzinkowego.

Nieruchomości

Kierując się prostymi, acz celnymi słowami Witkacego: „Gdzie jest człowiek, tam jest i sztuka”, twórcom pozostawia się dużą dowolność prezentacji. Konkurs nie ma żadnych ograniczeń co do formy wystąpienia; mogą być to recytacja, monodram, wywiedzione ze słowa teksty śpiewane, instalacje plastyczne, fotografia, performance, oraz wszelkie inne dzieła, nawiązujące w treści do esprit mistrza Witkacego.

Oprócz bloków z prezentacjami konkursowymi, „Witkacy pod strzechy” to również szereg wydarzeń okołofestiwalowych. W tym roku widzowie będą mogli zobaczyć dwa spektakle mistrzowskie: „(Hashtak) Witkacy” grupy Spider Demon Massacre z Białegostoku oraz monodram „Matka” w wykonaniu Jolanty Juszkiewicz, która poprowadzi również warsztaty teatralne. Oprócz spektakli będą również wydarzenia w przestrzeni miejskiej, wykłady, quizy wiedzy o twórczości Witkacego, warsztaty i prelekcje.

Szczegółowy program 23. Międzynarodowego Konkursu „Witkacy pod strzechy” dostępny tutaj: www.witkacy.art.pl

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na prezentacje pozakonkursowe obowiązuje rezerwacja miejsc pod nr tel. (59) 842 63 49

 

PODZIEL SIĘ