Nieruchomości

W sobotę, 30 października o godz. 19.05 w Filharmonii ENZA świętować będzie swoje dwudziestolecie działalności. Z tej okazji zaprezentowane zostaną dwa spektakle z bogatego repertuaru, a także wystawa zdjęć i prac plastycznych wykonanych przez współpracującego z ENZĄ grafika i malarza Grzegorza Kamińskiego.

Działający w Ośrodku Teatralnym RONDO Teatr Tańca ENZA jest jedną z najaktywniejszych grup tanecznych w regionie. Założona przez Gabrielę Keller-Janus ENZA od ponad dwóch dekad tworzy nagradzane na festiwalach spektakle taneczne, łączące taniec nowoczesny z baletem, a także edukuje kolejne pokolenia tancerek.

Swoją działalność Teatr Tańca ENZA rozpoczął przy Słupskim Ośrodku Kultury, później związany był z Młodzieżowym Centrum Kultury, by po kilku latach wrócić do SOK-u i na dobre osiedlić się w Ośrodku Teatralnym RONDO, gdzie działa do dziś.

W ramach Teatru Tańca ENZA działa kilka grup tanecznych. Najmłodsze adeptki zaczynają przygodę z tańcem w Ognisku Baletowym pod czujnym okiem Gabrieli Keller-Janus i Agnieszki Chmielnik. Dorosłe tancerki pracują głównie nad spektaklami, które Teatr Tańca ENZA wystawia na scenie Ronda i prezentuje na krajowych, oraz międzynarodowych festiwalach tańca. Od ubiegłego roku działa również Enza 30+ dla kobiet w sile wieku, które chcą zmierzyć się z tańcem nowoczesnym.

 

 

PODZIEL SIĘ