W 50. rocznicę jednej z trudniejszych kart w historii stosunków polsku – żydowskich Kulturalny Punkt Zapalny i Słupski Ośrodek Kultury zapraszają na 16. dni Kultury Żydowskiej – „Utraty Marcowe, w rocznicę Marca 68. Tolerancja dla inności kulturalnej w Polsce jest tematem wciąż aktualnym. Rozmowa bolesnych wydarzeniach z końca lat 60-tych jest próbą wznowienia dialogu o problemie niedopuszczania do głosu, blokowaniu mniejszości narodowych na wielu płaszczyznach. W związku z tym w Słupsku odbędzie się trzymiesięczny cykl wydarzeń, które zainauguruje sam Leo Kantor – jeden głównych koordynatorów 50 rocznicy Marca 68 i organizator wielu uroczystości w Polsce. Spotkanie „W poszukiwaniu tolerancji” – będzie połączeniem poruszających rozmów z prezentacją fotografii zabranych ze sobą przez Żydów wyjeżdżających z Polski w 68.

  • Na  wydarzenia obowiązują wejściówki – rezerwacje pod numerem telefonu 59 842 63 49, 3 marca 2018 rok Teatr RONDO,
  • godz 18.00 prezentacja multimedialna Leo Leszka Kantora – „Album rodzinny. Zdjęcia, które Żydzi zabrali ze sobą…”. Po projekcji rozmowa Leo Kantora i Roberta Biedronia „W poszukiwaniu tolerancji”
  • godz 19.30 „Lawina bieg od tego zmienia” o traktatach wierszem Czesława Miłosza i Utratach Marcowych ze szwedzkim tłumaczem z Jurkiem Hirschbergiem rozmawiają Jolanta Krawczykiewicz i prof. Tadeusz Sucharski
Nieruchomości

Kino Rejs, projekcja filmu „Skibet/Hatikvah”,

23 marca, godzina 16:45
24 marca, godzina 20:00
25 marca, godzina 18:00

Wydarzenie finansowane ze środków Województwa Pomorskiego i Miasta Słupska.
Patronat Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Prezydenta Miasta Słupska Roberta Biedronia.

PODZIEL SIĘ