To już 15 edycja Jesiennego Przeciągu Gitarowego, która zapowiada się niezwykle interesująco. Osiem wspaniałych koncertów, w Teatrze Rondo, Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, Kawiarni Artystycznej Antrakt i klubie Domówka.

Nieruchomości

Od 10 października gitara brzmieć będzie nieprzerwanie przez 4 dni. Na początek w Kawiarni Artystycznej ANTRAKT jazzowa formacja The Beat Freaks.Później przeniesiemy się do klubu Domówka (około godz.21.00) by w mocniejszej odsłonie posłuchać gdańskiej formacji JAZZ.U..W piątek wyjątkowy gość, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Jedna z najbardziej oryginalnych postaci na polskiej scenie rockowej, na której działa od blisko 40 lat – Lech Janerka. Koncert odbędzie się 11 października w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Kobylnicy. Początek o godz. 19.00. Po tym koncercie zapraszamy do Kawiarni Artystycznej ANTRAKT, gdzie wystąpi młody zespół, laureat konkursu PUMA – Chanting Bones. Jeżeli lubicie posłuchać gitary akustycznej w Teatrze RONDO, gdzie w pierwszej części Szymona Białka i duet Six and Six – wyjątkowe połączenia wibrafonu i gitary jazzowej w składzie Karol Szymanowski i Wojtek Tramowski. Następnie w Domówce,zespół MessenJazz , godz.21.00.

Na zakończenie jubileuszowego festiwalu wyjątkowa postać, gratka dla miłośników gitary, pierwszy i jedyny koncert w Polsce. Gitarzysta niepowtarzalny w swoim rodzaju, bardzo silnie zakorzeniony w jazzie, jednak zawsze podążał poza utartymi ścieżkami. Gitarzysta wzorujący się na pianistach, który stworzył unikalny sposób grania na gitarze, zarówno jeżeli chodzi o podejście do harmonii jak i interpretacji utworów jazzowych. Mistrz gitary z USA John Stowell – OT RONDO o godz. 19.00.

Specjalana niespodzianka dla gitarzystów – warsztaty z Johnem Stowellem – teatr Rondo godz. 17.00 – wyłącznie na zapisy (pod nr tel. 501511568).

PODZIEL SIĘ