Od 15 lat Słupski Ośrodek Kultury, wraz ze Stowarzyszeniem Kulturalny Punkt Zapalny i Młodzieżowym Centrum Kultury – Kinem  Rejs organizuje kilkudniowe spotkania z kulturą żydowską. Przyjmują one bardzo różnorodne formy – od debat i wykładów, poprzez pokazy filmowe, warsztaty muzyczne, kulinarne, etnograficzne, aż po koncerty i inscenizacje teatralne.

Nieruchomości

Festiwal zapoznaje słupszczan z dziejami kultury żydowskiej w Polsce i na świecie. Skupia się na relacjach między Polakami i polskimi Żydami, na jasnych i ciemnych stronach wspólnej historii. Nie unika tematów trudnych i rokrocznie udowadnia, że więcej nas łączy, niż dzieli.

W tegorocznej edycji festiwalu, odbywającej się w dniach 7-10 września, będzie można spotkać się z Mikołajem Grynbergiem i porozmawiać o najnowszej jego książce „Rejwach”, usłyszeć koncert zespołu ETNOS ENSEMBLE, wziąć udział w warsztatach duetu WOMEN VOICE AND BEAT, obejrzeć maraton filmów “Żydowskie Motywy” w Kinie Rejs, czy wreszcie partycypować w tworzeniu egzotycznych smakowitości w czasie warsztatów kulinarnych.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Harmonogram wydarzeń na stronie: http://www.sok.slupsk.pl/index.php/28-pracownie/sok/1491-15-dni-kultury-zydowskiej-w-slupsku

PODZIEL SIĘ